Doporučujeme: Psí Park | Zkus to jinak - logicky | Měření rychlosti internetu | Snadné sdílení souborů | Italo.cz | TV program | Služby pro Váš web

Můj blog – až 10 % špičkového kódu navíc!

Posouvání kategorií v blogu

Datum: 16. 7. 2006 1.11 | Autor: Lukáš | 2126× | Kategorie: Novinky | Komentáře: 2

Dnes jsem si skoro celý den „hrál“ se službou Mujblog.info a nakonec za sebou mám překvapivě i pár výsledků ;).

 

1. Konečně můžete posouvat vlevo zobrazené kategorie nahoru a dolů.

2. Dramaticky jsem omezil počet prováděných SQL dotazů, z původních v průměru 10.-15. jsem se dostal na krásných 4-5 (záleží na tom, v jaké části blogu se pohybujete).

3. Zvědavci můžou nakouknout do zdrojáku každé stránky na libovolném blogu, vždy na konci před tagem </body> je vypsán počet provedených SQL dotazů na aktuální zobrazené stránce, například <!-- SQL dotazů: 5 -->.

4. Občas se mohlo stát, že šel vložit 2x stejný článek, nebo 2x stejná adresa kategorie do jednoho blogu, tomu je již nyní 100% zabráněno.


Na příště mám připraveny tyto věci:

1. Možnost editace přednastavených CSS šablon.

2. Možnost editace kompletního html kódu blogu.

3. Celkové visuální a estetické zkrášlení (tj. především zlepšení přehlednosti) webu Mujblog.info. Máte nápad? Dejte vědět.

4. Zatím ještě nevím, co s doménou Mujblog.sk, pokud máte někdo nápad, písněte kdyžtak komentář.

5. Stránkování výpisu článků (hlavně na hlavní stránce každého blogu).

6. Další nové skiny.

 

Komentáře:

 1. Ses17. 7. 2006 0.15

  1) k bodu jedna. Nepatří místo pravé strany, levá strana?
  2) k bodu čtyři v druhé "kategorii". Pokud by ses chtěl vytáhnout, mohl by jsi udělat vsevjednom.sk (nebo možná vsevjeden.sk, přiznám se, že nevím, jak to Slováci mají)... Pak bys mohl udělat celej svůj web ve slovenském jazyce a trochu prorazit na slovenský trh...

  Jinak, tak mě napadlo, když chceš dělat nové skiny, bral bys skiny i od veřejnosti? Mohl by jsi udělat nějakou soutěž o nejhezčí skin blogu. Hlavní cenou by byl třeba dobrý pocit z vítězství... :)))  odpovědět | Odpovědi: Lukáš [2],
 2. Lukáš17. 7. 2006 19.06

  Odpověď pro Ses [1]: 1. Omlouvám se. Je to vlevo. Já to psal v jednu v noci, takže jsem už moc nerozpoznával strany :).
  2. To bych mohl, ale problém je v tom, že ještě nemám komplet hotový jazykový soubor pro češtinu (české texty jsou skoro všude vkládány natvrdo). Dostanu se k tomu až v srpnu. Ale každopádně slovenská a anglická verze (pro anglickou je už koupená i spešl eu doména (ne vsevjednom.eu)) bude.

  Skin může udělat kdo chce. Stačí jen ve výsledným CSS souboru pojmenovat divy a elemetnty tak, jak jsou na každém blogu.
  Jinak ty skiny, co jsou tady, dělá kámoš, a ten neumí CSS, proto pak podle barev obrázku dodělávám barvy všeho ostatního já.
  Soutěž klidně vyhlásím, jen by to asi opravdu bylo jen za dobrý pocit z vítězství... případně se může hrát o orig. maxáč Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee) :).  odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: